Tantárgyháló 2022, Szabadka

A Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium volt a házigazdája az idei Tantárgyháló verseny döntőjének. A benyújtott pályamunkáik alapján négy tanulónkat hívták meg: - Ágoston Viktória (elsős): A fantázia csillagai - Erdélyi Szonya és Huszár Mónika (harmadikosok): Modellezek és nem modell leszek - Balog Kornél (negyedikes): 3D-ben nyomtatott szép új világ A Tantárgyháló lényege: egy téma feldolgozása, ami a szakirodalom felkutatásával jár, ebből szakdolgozat készül, végül lényegre törően be kell mutatni. Erre a versenyre elsősorban olyan tanulóink jelentkeznek, akik már általános iskolában is részt vettek ezen a versenyen, vagy egyszerűen csak fejlődni szeretnének. Nem tanárbarát verseny, rengeteg konzultációval jár, ha eredményt akarunk elérni. A távoktatás egyetlen előnye, hogy megszoktuk a Teams platformot és esténként átbeszéltük, hogy mit kell még feldolgozni, mit kell kijavítani. A téli szünet végére készültek el a 40-50 oldala pályamunkák, a döntőben ezeket kellett 6 percben bemutatni. No, 6 percbe belesűríteni a 40 oldalt az rengeteg kompromisszummal jár. Balog Kornél, Erdélyi Szonya és Huszár Mónika, tehát a felsős tanulóink munkái különdíjasok lettek. A felkészítő tanáruk elégedett volt a négy hónapos munkájukkal és ez számít legtöbbet.