4. Tematikus nap – 2024.04.22.

Ennek a programnak köszönhetően a III- 11, III- 12 és IV-2 osztály tanulói három vegyes csoportban ellátogatott a magyarkanizsai Szennyvíztisztító - telepre. A diákok betekintést nyertek a szennyvíztisztítás folyamatába,hogyan osztályozzák a vizet minőség szerint,milyen módszerrel választják szét a szilárd tartalomtól,milyen összetételű víz kerül vissza a környezetbe és sajnos azt is mennyi nedves törlőkendőt szürnek ki nap mint nap.... Köszönjük a Szennyvíztisztító- telep munkatársának a kedves fogadtatást, a tartalmas és hasznos bemutatót!

Ez alkalomból a II-2,III-10 és IV-10 osztályok a Békova (Bikovo) közelében lévő Regionális Hulladéktárolóban jártak, megnézték, megtapasztalták mi lesz azzal a rengeteg szeméttel, ami napról napra keletkezik. A Regionális Hulladéktároló munkatársai kedvesen fogadtak bennünket és megmutatták a termelési folyamatot, ami esetükben a szemét feldolgozása. Hétfőnként a kiválogatott fémet (alumínium, acél) újraválogatják, mert az elsődleges válogatásnál még rengeteg műanyag és más szemét tapad hozzá, ezt a folyamatot tudtuk először végigkövetni. Később megnéztük a komposztálót, ahol a szerves hulladékot dolgozzák fel. A gallyakat, faágakat egy fantasztikus aprítógéppel darabolják, majd egy hatalmas keverőgéppel palicsi szárított iszappal keverik és medencékben készül a komposzt.