Gépésztechnikusok regionális versenye Újvidék

2022. április 9-én tartották meg a gépésztechnikusok regionális versenyét Újvidéken Büszkék vagyunk arra, hogy iskolánk tanulói minden évben nemcsak részt vesznek a szerbiai oktatási minisztérium által megszervezett megméretésen, hanem rendszerint érmekkel, serlegekkel térnek haza. Az idei versenyen statikából lehetővé tettük elsőseinknek, hogy egy kicsit beletekintsenek a versenybe, kapjanak hozzá kedvet, mérjék össze a tudásukat más iskolák másodikos tanulóinak tudásával. Annyira kedvet kaptak hozzá, hogy mindkét diákunk, Ágoston Viktória és Nagy Abonyi Róbert is továbbjutott az országos döntőbe. Felkészítő tanáruk Berec Sándor volt. Gépelemek és szerkezetek modellezése kategóriában a harmadikos Erdélyi Szonya és a végzős Balog Kornél képviselte iskolánkat. Kornél rutinos versenyzőként megnyerte a vajdasági elődöntőt, ezzel jogot szerzett, hogy részt vegyen májusban az országos döntőn. Felkészítő tanáruk Tóth Béla volt. Összesítettben iskolánk a 2. helyezést érte el.

Vélemény, hozzászólás?